Pasování předškoláků na školáky 2021 (Husinec, 6/2021)

Rozloučení předškoláků s MŠ se konalo slunného odpoledne 17. června U Hastrmana.

Program byl opravdu pestrý. Nejprve se předškoláci vybavení speciálními zápisníky vydali plnit úkoly na stanoviště v imaginární škole, aby osvědčili, že jsou na školní docházku dobře připraveni. V „šatně“ museli v hromadě bot nalézt pár přezůvek, v „jídelně“ přenést tác s kelímkem plným vody, ve „třídě“ zase splnit úkoly z češtiny, matematiky či prvouky, při „hudebce“ poznat či zazpívat písničku za doprovodu akordeonu, při „tělocviku“ zdolat překážkovou dráhu a při „výtvarce“ nakreslit svůj autoportrét na průkazku. Imaginární školu připravili rodiče, ale dozoru na stanovištích se ujali především starší sourozenci předškoláků. Pouze v „ředitelně“ dospělý pan „ředitel“ Kotek zapsal dětem po splnění všech úkolů pozvánku na schůzku s jejich budoucí paní učitelkou Švagrovou.

Zatímco předškoláci plnili úkoly, mohly se ostatní děti zabavit výrobou slizu či stavěním molekul z bonbónů ve stánku Ústavu anorganické chemie AV ČR, pod dozorem skutečných chemiků 😊

Po absolvování úkolů předškoláci předvedli vystoupení, které s nimi nacvičily paní učitelky. Po recitaci básničky za doprovodu kláves a kytary zazpívali a názorně předvedli píseň „Když jsem já sloužil“ a vystoupení zakončili písní „Není nutno“. Pak už paní učitelka Mayerová pasovala jednotlivé děti na školáky. Po ošerpování spolu s přáním všeho dobrého děti dostaly na památku knihu s věnováním od svých třídních učitelek.

A komu z toho všeho vyhládlo, mohl se zakousnout do speciálně upečeného broučkovo-motýlkového maxikoláče, pochutnat si na popcornu nebo zobat další pochutiny, které donesli rodiče. Po dlouhé době všemožných omezení to bylo velice příjemné setkání, končící až za pozdního soumraku.

Náplň celého odpoledne vymyslely a vyladily maminky ze SPŠ – Silvie Švarcová, Anička Červenková, Lenka Řápková a Kateřina Špidlenová, kterým se podařilo zapojit do průběhu akce snad všechny rodiče předškoláků. O hudební doprovod se postarala Markéta Skřípalová s paní učitelkou Veronikou Bílskou. Za krásné zpracování vizuálního stylu od pozvánek přes záložky po zápisníky děkujeme Marušce Hartmanové a za jejich tisk Sabině Hniličkové. Za instalaci ozvučení Pavlu Kristovi. Obecnímu úřadu patří díky za zapůjčení stanů, lavic a stolů a finanční podporu. A ÚACHu děkujeme, že z laboratoří vyslal do terénu své vědce i s obří molekulou.

Datum vložení: 30. 6. 2021 21:38
Datum poslední aktualizace: 30. 9. 2021 21:39