O škole

Základní škola a mateřská škola  Husinec-Řež je plně organizovanou základní a mateřskou školou s prvním stupněm a školní družinou. Nachází se v klidném prostředí uprostřed krásného údolí řeky Vltavy. Součástí školy a školky je rozsáhlá zahrada s herními prvky, hřištěm, sezením, dřevěným altánkem vhodným pro výuku v přírodě a několika stromy.

Virtuální prohlídka školy

Obec odkoupila dům číslo popisné 17 v roce 1934 a po nezbytných stavebních úpravách zde byla v roce 1936 slavnostně otevřena škola. Povodně v roce 2002 zasáhly obec a poškodily také budovu školy. Část, ve které se nacházela mateřská škola, musela být znovu postavena. Později došlo k úpravě podkroví školy a vznikla nová učebna a keramická dílna. V roce 2015 získala obec od MŠMT dotaci na přístavbu školy, díky které došlo ke zvýšení kapacity základní školy, mateřské školy, školní jídelny i družiny.

Vyučujeme dle vlastního školního vzdělávacího programu „Škola, příprava pro život“, jehož cíle směřují k všestrannému rozvoji žáků. Pro školní rok 2019/2020 byla provedena revize tohoto dokumentu a byl aktualizován obsah vzhledem k novému zaměření výuky anglického jazyka, zlepšení čtenářské a matematické gramotnosti, rozšířeného  využití ICT techniky a zlepšení podmínek vzdělávání žáků se speciálními potřebami učení a chování.

Cílem školního vzdělávacího programu je vybavit žáky znalostmi, dovednostmi, postoji a kompetencemi, které jim pomohou uplatnit se ve společnosti současné doby, být připraveni pro život. Nově koncipovaný ŠVP je orientován na rozvoj kompetencí každého žáka, respektuje osobní maximum a individuální potřeby, rozvíjí nadání a zájmy. (k nahlédnutí ve škole)

Projekt: Šablony III. (106.78 kB)

digitalizace Typ: PDF dokument, Velikost: 306.32 kB

Seznam škol EU: http://www.seznamskol.eu