Menu
rozšířené vyhledávání
ZŠ a MŠ Husinec-Řež
ZŠ a MŠ
Husinec-Řež, příspěvková organizace

2. A a 3. A dorazila v pořádku na plavecký výcvik.

V mateřské škole máme nahlášený výskyt impetiga a planých neštovic,

Vážení rodiče, 

v mateřské škole máme nahlášený výskyt impetiga a planých neštovic. Jedná se o vysoce infekční onemocnění, proto sledujte, prosím, případné příznaky u svých dětí. V případě podezření kontaktujte svého pediatra a informujte pedagogy v MŠ.

Vážení rodiče, 

v mateřské škole máme nahlášený výskyt impetiga a planých neštovic. Jedná se o vysoce infekční onemocnění, proto sledujte, prosím, případné příznaky u svých dětí. V případě podezření kontaktujte svého pediatra a informujte pedagogy v MŠ.

 

Impetigo

Impetigo je bakteriální infekce postihující povrchové vrstvy kůže.  Jde o nejčastější kožní bakteriální infekci u dětí, ale běžně se objevuje i u dospělých. Impetigo je vysoce nakažlivé a rychle se šíří především v dětských kolektivech. Onemocnění se projevuje puchýřovitou, strupovitou vyrážkou a často se léčí antibiotiky. Inkubační doba impetiga je obvykle 1–2 týdny.
https://euc.cz/clanky-a-novinky/clanky/impetigo-formy-priznaky-a-lecba/

 

 

Plané neštovice

Plané neštovice jsou vysoce nakažlivé infekční onemocnění projevující se zejména svědivými puchýřky. Na rozdíl od prakticky vymýcených pravých neštovic se obvykle jedná o nemoc s mírnými příznaky, po jejímž prodělání vzniká doživotní imunita. Nejčastěji postihují plané neštovice děti předškolního a školního věku. U dospělých představují vyšší riziko hlavně pro těhotné ženy a osoby s oslabenou imunitou.

Děti, u kterých se neštovice vyskytnou, by neměly min. dalších 10 dní navštěvovat kolektiv, taktéž jejich sourozenci (pokud již tuto nemoc neprodělaly). Případně se informujte u svého pediatra. Inkubační doba planých neštovic se pohybuje v rozmezí 10–21 dnů, přičemž průměrně se jedná o 12–16 dnů. Nemocný může své okolí nakazit už 1–3 dny před propuknutím vyrážky a v průběhu onemocnění až do vymizení posledního puchýřku. Ve chvíli, kdy veškeré puchýřky zaschnou, objeví se na nich tvrdá krusta a stroupky se začnou hojit, se již šíření nákazy obávat nemusíte.

https://euc.cz/clanky-a-novinky/clanky/plane-nestovice-priznaky-inkubacni-doba-a-prenos/#lecba-planych-nestovic

 

Moc Vám děkujeme za spolupráci.

 

S pozdravem

 

Lucie Mayerová

 

vedoucí MŠ

Datum vložení: 17. 12. 2023 19:20
Datum poslední aktualizace: 17. 12. 2023 19:21
Autor: Lucie Andreasová

Mateřská škola

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

V centru pozornosti (dění) je učící se spokojené dítě, jeho všestranný rozvoj v bezpečném prostředí plné důvěry.
Dítě se učí naplno a s radostí.