O školních novinách

Motto: "Noviny od dětí pro děti"Školní noviny

• Příspěvky by měly vytvářet především děti. Rodiče a dospělí pouze radí, navádí a pomáhají.
  • Příspěvky vznikají na redakčních radách (2. v měsíci), ale publikujeme i příspěvky vytvořené dětmi doma. Stačí zaslat mailem nebo donést do redakce. Noví autoři jsou vždy vítáni!
  • Vychází 1x měsíčně, vždy 3. pátek v měsíci.
  • Tištěnou verzi ve formátu A3 distribuujeme všem žákům ZŠ a zaměstnancům ZŠ a MŠ zdarma.
  • Elektronická verze ve formátu pdf je k dispozici na webu školy.
  • Organizační informace pro rodiče budou včas zveřejňovány zde na webu a na nástěnce před vstupem do školy.
  • Příspěvky vznikají jak ve škole (na tzv. schůzkách redakce), tak i doma nebo kdekoli jinde.

Schůzky redakce

• Každý 1. a 2. pátek v měsíci v čase 7:00–7:40 v jazykové učebně (v přízemí), případná změna bude včas oznámena.
  • Účast dobrovolná, může být i pravidelně nepravidelná (tzn. stačí přijít jednou, dvakrát nebo pokaždé, nemusíte se nikde hlásit).
  • Vytváříme zde ankety, rozhovory, průzkumy atd., utváříme rubriky a koncepci novin.

Domácí příspěvky

• Aby mohly přispívat úplně všechny děti (nejen ty, co přijdou na schůzku redakce), můžete vytvořit příspěvek i doma, nebo kdekoli jinde
  • Každý měsíc vyhlašujeme pro tyto příspěvky společné téma.
  • Napište, namalujte nebo vytvořte příspěvek na zadané téma, nebo na jakékoli jiné téma, které vás napadne.
  • Publikujeme nejen články a obrázky, ale i křížovky, sudoku, hádanky, vtipy, návody, recepty atd.
  • V případě, že se pro dané číslo sejde příliš mnoho příspěvků, dostávají přednost děti, které ještě nepublikovaly. Zatím se ale nestalo, že by se nám něco nevešlo 
  • Příspěvky odevzdejte do data uzávěrky buď na schůzce redakce, své paní učitelce, nebo mailem na adresu redakce.

Kontakt: redakce@husinecrez.cz

Pro zvětšení klikni na obrázek

Družina a kroužky