4.A dojela v pořádku na školu v přírodě.

Zveme vás

Seminář „Jak přistupovat k užíváni drog dětmi“ - sobota 11. května od 10 do 12, jídelna ZŠ a MŠ

seminář DROGY Typ: JPG obrázek, Velikost: 336.33 kB

Pro rodiče jsme připravili další seminář na téma aktuálních výchovných výzev, tentokrát věnovaný problematice užívání drog dětmi. Seminář nám pomohl zorganizovat pan Pešek ze Sananim, který nás propojil s Martinem Duřtem ze spolku CzechedSubstance, jehož cílem je primární prevence a šíření informací o drogách a závislostech na základě nových vědeckých poznatků. Organizace semináře se ujala Markéta Jahodová (díky!).

Díky nezvyklému sobotnímu termínu Vám můžeme nabídnout hlídání menších dětí, pro něž hravý program venku či vevnitř (dle počasí) zajistí paní učitelky Magda Frýbortová a Saša Švagrová. Kdo o hlídání uvažujete, prosím dejte nám vědět co nejrychleji, kapacita hlídání bude omezená.

Přihlašovat se můžete e-mailem na workshopprorodice@seznam.cz.

Do přihlášky prosím uveďte i zájem o hlídání dětí, jejich počet a věk. Děkuji.

Více naleznete v přiloženém letáčku.

Členská schůze SPŠ – středa 15. května od 18 hod, jídelna ZŠ a MŠ Husinec-Řež, Ke Škole 17, Řež

Letošní členská schůze SPŠ je velice důležitá, protože na ní proběhne volba nového výboru na období 2024-2026. Prosím všechny, kteří si přejí zachovat kontinuitu spolku, aby zvážili své angažmá v novém výboru. Výbor je 7-členný a ideálně by měl pokrývat všechna třídy ZŠ, MŠ a LMŠ.

členská schůze Typ: JPG obrázek, Velikost: 512.21 kB

Návrhy na kandidáty a kandidátky prosím zasílejte předem na spolek@husinecrez.cz.

Vaše účast je tedy nutná. V krajním případě prosím pověřte někoho plnou mocí pro Vaše zastupování na jednání i hlasování na členské schůzi (vzor plné moci je v příloze). Kopii plné moci můžete zasílat e-mailem na spolek@husinecrez.cz. Je to důležité kvůli usnášeníschopnosti schůze.

Sportovní den pro děti ze ZŠ, MŠ a LMŠ – pátek 24. května, fotbalové hřiště v Řeži, 7:15 – 13:00

Již tradiční sportovní den organizuje opět Tomáš Burian. Prosím všechny, kdo se chtějí a mohou zúčastnit coby instruktoři a instruktorky na jednotlivých stanovištích, aby se hlásili Tomáši Burianovi e-mailem (Tomas.Burian@doehler.com). Pro všechny dobrovolníky opět zajistíme nápoj a malý oběd 😊.

Výlet na Veletrh vědy – čtvrtek 30.5.2024 od 13:30 do 18:00, výstaviště PVA Praha-Letňany

Již poněkolikáté vyrážíme na populárně naučnou událost roku na Veletrh vědy do pražských Letňan, kde se děti poutavou a často interaktivní formou dozvědí o současné vědě a technice.

Čtvrteční odpoledne je na návštěvu nejpříznivější čas, protože je tam méně návštěvníků než v pátek a sobotu. Akce je zcela zdarma, děti dovezeme tam i zpět busem přímo od školy. Akci organizuje Zuzana Kotková. Jako vždy ale hledáme dobrovolníky na doprovázení skupinek dětí po výstavišti. Na akci je možné přihlásit i starší děti, které už nechodí do řežské školy. Ty se mohou dopravit na výstaviště po vlastní ose a my je dovezeme busem zpět do Řeže 😊.

Přihlašování proběhne zase prostřednictvím webového formuláře. Včas Vám dáme vědět!

Plán akcí na rok 2024:

3.3.2024 (Ne)    Dětská laboratoř 3 - Krystaly

24.3.2024 (Ne)  Velikonoční dílna

28.3.2024          Dárek ke Dni učitelů

11.5.2024 (So)  Seminář pro rodiče – Drogy

15.5.2024 (St)   Členská schůze – VOLBA NOVÉHO VÝBORU

24.5.2024 (Pá)  Sportovní den – dopoledne

30.5.2024 (Čt)   Výlet na Veletrh vědy

1.6.2024 (So)    Dětský den - stánek s hrami/tvořením

červen                Kurz první pomoci pro dospělé/děti  (upřesníme)

15.6. (So)           Pohádkový les tentokrát na téma „hmyzích“ pohádek

Červen               Podpora akcí konci školního roku (Pasování předškoláků na školáky, Zahradní slavnost, Ročenka 5.A)

Září/říjen           Workshop pro rodiče – Kyberšikana (upřesníme)

5.10. (So)           Gulášfest (akce OÚ)

Podzim               Kurz první pomoci pro děti/dospělé (upřesníme)

19./20.10.          Drakiáda

Listopad             Promítání pro děti v ÚJV I (upřesníme)

Prosinec             Promítání pro děti v ÚJV II (upřesíme)

23.11. (So)         Adventní dílna pro celou rodinu

20.12. (Pá)??     Předávání dárků v ZŠ, MŠ a LMŠ

24.12., 25.12.    Vánoční otevření Kapličky a sousedské zpívání koled

Nejsou dostupné žádné aktuální akce.