4.A dojela v pořádku na školu v přírodě.

Kurz první pomoci

V neděli 22. 8. uspořádal SPŠ Kurz první pomoci se simulacemi pod vedením skvělých lektorek Kamily Dvořákové a Daniely Hnátové ze společnosti VITALUS, která vyučuje první pomoc zážitkem.

A bylo to opravdu zážitky a akcemi nabité odpoledne! Víte, jak zareagujete, když se někdo zhroutí? Co udělat, když naleznete osobu bez známek vědomí? Jak pomoci dusícímu se člověku? Jak zastavit silné krvácení? Jak provést masáž srdce? Kde je v Řeži nejbližší automatizovaný externí defibrilátor a jak s ním zacházet? Jak se liší první pomoc u dětí? A proč se hodí mít gumové rukavice v kabelce či kapse? Dvanáct účastníků dnešního kurzu už ano!

Pokud jsou Vaše odpovědi na předchozí otázky ne či nevím, neváhejte a přihlaste se na příští kurz, který proběhne  17. 10. 2021! Dozvíte se a hlavně si na vlastní kůži vyzkoušíte nejnovější zásady první pomoci. Naučte se pomáhat!

Za skvělý nápad a výbornou organizaci kurzu děkujeme Lence Řápkové!

Datum vložení: 22. 8. 2021 19:18
Datum poslední aktualizace: 29. 8. 2021 19:20