Menu
rozšířené vyhledávání
ZŠ a MŠ Husinec-Řež
ZŠ a MŠ
Husinec-Řež, příspěvková organizace

Vážení rodiče,

vzhledem k výskytu vší na naší škole Vás prosíme o důkladnou kontrolu vlasů Vašich dětí a přijetí případných opatření. Pokud vši objevíte, jedná se o infekční onemocnění, tzv. pedikulózu.

Až do úplného odstranění vší i vajíček z vlasů je nutné ponechat dítě mimo kolektiv spolužáků (3-5 dnů).

Děkujeme za pochopení.

 

 

Svatomartinská slavnost

Svatomartinská slavnost

10.11.2023 - od 17:00 hodin

Svatomartinská slavnost

Tato tradice není jen o světle luceren v tmavé noci. Legenda o sv. Martinovi je příběh o lásce, laskavosti a oběti. Příběh o tom, jak se Martin rozdělil o svůj plášť se žebrákem v chladné zimní noci, je silným symbolem empatie.

Tento svátek jsme si připomněli 10.11. i my ve vesnici. Čekání na Martina jsme si zkrátili společnými písněmi, kde hlavní „slovo“ měla děvčata z kroužku fléten a sborového zpěvu, který vede p. uč. Hejzlar. Poté jsme se vydali vedeni rytířem na koni do parku U Pasáčka, kde nás Martin obdaroval částí svého pláště – ve kterém byly výborné perníčky. Všechny děti, které perníček dostaly, se měly rozdělit se svými blízkými. Na závěr celé slavnosti vystoupil principál Divadla Šapito Honza s ohňovou show.

Celou slavnost provázela tajemná a poklidná atmosféra plná radosti a vzájemného respektu.

Přílohy

letáček

Xerox Scan_01112023095656.PDF
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 235,75 kB
Datum vložení: 1. 11. 2023 10:10
Datum poslední aktualizace: 21. 11. 2023 7:10
Autor: Lucie Andreasová

Základní škola

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

V centru pozornosti (dění) je učící se spokojené dítě, jeho všestranný rozvoj v bezpečném prostředí plné důvěry.
Dítě se učí naplno a s radostí.