ZŠ a MŠ Husinec-Řež
ZŠ a MŠ
Husinec-Řež, příspěvková organizace

Ptačí park, Josefovské louky

Ve čtvrtek 8. 9. 2022 navštívili žáci čtvrté a páté třídy Ptačí park, Josefovské louky. Přírodní park se nachází nedaleko od pevnosti Josefov, na loukách mezi Metují a Starou Metují

Na Josefovských loukách je unikátní více jak sto let starý systém, pomocí kterého je možné regulovat hladinu spodní vody. Tento systém umožňuje udržovat mokřady, které pomáhají
k návratu mokřadních ptáků. V parku se nachází ornitologické pozorovatelny a informační tabule.

Celou naučnou stezkou nás provázeli ornitologové, kteří nám vyprávěli nejen o ptačí říši,
ale umožnili dětem objevovat i další živočichy nacházející se v této oblasti. Na začátku výpravy jsme viděli střízlíka obecného, který je velmi malý, ale nejhlasitější pták Evropy. V tůňce jsme lovili malé skokany, larvy vážek, vodní ploštice, vodní berušky a další organismy. V závěru nám odborníci na modelu předvedli, jak dochází k povodním a jak vypadá příroda s meandry.

Tímto bychom chtěli Spolku přátel ZŠ a MŠ Husinec-Řež poděkovat za sponzorský dar k uskutečnění této akce, příjemně strávený čas a za spoustu krásných a nezapomenutelných zážitků.

Datum vložení: 13. 9. 2022 9:00
Datum poslední aktualizace: 13. 9. 2022 9:06
Autor: Lucie Andreasová

Náhodný výběr z galerie

V centru pozornosti (dění) je učící se spokojené dítě, jeho všestranný rozvoj v bezpečném prostředí plné důvěry.
Dítě se učí naplno a s radostí.