Novinky ze školní jídelny

Tento týden byl v naší školní jídelně instalován nový nápojový systém na ovocné a zeleninové šťávy.

Jedná se o šťávy se 100% podílem ovoce bez přidaných cukrů či umělých sladidel a barviv s obsahem o 40% méně přírodně se vyskytujících cukrů.

Nabízené nápoje splňují Pamlskovou vyhlášku a Nutriční doporučení MZ
ke spotřebnímu koši.

Děti si mohou vybrat ze tří ovocných příchutí a až se oteplí, přidáme i možnost ovocno-zeleninového nápoje. Systém nabízí samozřejmě i čistou vodu, která je k dispozici po celou dobu obědů a děti si jí mohou ředit i nabízené šťávy
(ty nabízíme v již naředěné formě).

První den provozu se tato událost setkala u dětí s velikým zájmem, děti vše ochutnaly a dle jejich slov jim nabízené nápoje moc chutnají.

Doufáme, že i tato malá změna naše strávníky potěší a přispěje k jejich spokojenosti.

Tým školní kuchyně

Datum vložení: 27. 2. 2023 10:25