Menu
rozšířené vyhledávání
ZŠ a MŠ Husinec-Řež
ZŠ a MŠ
Husinec-Řež, příspěvková organizace

Komu se nelení, tomu se zelení

Komu se nelení, tomu se zelení

V minulém školním roce se zapojila naše třída do literární soutěže „Komu se nelení, tomu se zelení – Příběhy řemesel, řemeslníků, rytířů, kejklířů a bylinkářek“, kterou vyhlásila Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně ve spolupráci s Nadačním fondem Jičín – město pohádky.

Během hodin českého jazyka psali všichni žáci své vlastní příběhy, z nichž sedm nejlepších nakonec putovalo až k Rumcajsovi do Jičína. Celkem se do této soutěže zapojilo 300 žáků z celé České republiky v různých věkových kategoriích. Vězte, že v kategorii 1. – 5. třída se mezi čtyřmi nejlepšími pracemi objevila i práce našeho Luďka Hniličky (nyní již z 5. A) s názvem „Bylinkář“.

Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen proběhlo 9. září 2022 přímo v Knihovně Václava Čtvrtka v Jičíně, kam si Luďa se svou rodinkou zajel. Luďa zde znovu předčítal svou vítěznou práci před zraky všech přítomných a odnesl si mimo jiné i Dekret za vytvoření uměleckého díla (dále viz fotogalerie).

Tímto Luďovi děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme k úspěchu, zároveň se těšíme na jeho další literární tvorbu.

Zde si můžete přečíst malý výňatek z Luďovy soutěžní práce:

„Ještě dám do léčivého lektvaru jednu Divokou fazoli.“ Jsem bylinkář Emil. Žiju v lese poblíž vesnice K Praze, která vůbec není u Prahy, ale nedaleko města Hodonín. V lese nežiju sám – znám dva skřítky Jana a Mílu. Jsou vysocí jako dlaň. Žiju s nimi a oni se mnou. Bydlíme v chatce, které říkáme Doupě.

Doupě je postaveno z kamene a střecha je z lopuchových listů, které jsou pevné a mnoho vydrží...

 

Martina Vomáčková

třídní učitelka 5.A

Datum vložení: 13. 9. 2022 8:47
Datum poslední aktualizace: 13. 9. 2022 8:53
Autor: Lucie Andreasová

Základní škola

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

V centru pozornosti (dění) je učící se spokojené dítě, jeho všestranný rozvoj v bezpečném prostředí plné důvěry.
Dítě se učí naplno a s radostí.