Menu
rozšířené vyhledávání
ZŠ a MŠ Husinec-Řež
ZŠ a MŠ
Husinec-Řež, příspěvková organizace

Vážení rodiče,

vzhledem k výskytu vší na naší škole Vás prosíme o důkladnou kontrolu vlasů Vašich dětí a přijetí případných opatření. Pokud vši objevíte, jedná se o infekční onemocnění, tzv. pedikulózu.

Až do úplného odstranění vší i vajíček z vlasů je nutné ponechat dítě mimo kolektiv spolužáků (3-5 dnů).

Děkujeme za pochopení.

 

 

Digitální svět

Ve středu 17.10.2023 proběhla ve 3.,4. a 5.třídě preventivní přednáška o digitálním světě.Odborníkem tohoto tématu byl Jan Kršňák, který je také autorem knihy Digiděti.Cílem přednášky bylo seznámit žáky se základními skutečnostmi digitálního světa a se zapeklitostmi, které může přinést do života.

Digitální svět
Ve středu 17. 10. 2023 proběhla ve 3., 4. a 5. třídě preventivní přednáška o digitálním světě. Odborníkem tohoto tématu byl Jan Kršňák, který je také autorem knihy Digiděti. Cílem přednášky bylo seznámit žáky se základními skutečnostmi digitálního světa a se zapeklitostmi, které může přinést do života nezkušeného uživatele technologií pohyb 
v informačním světě. Od raného věku tráví dnešní děti svůj volný čas ve společnosti technologií. Od třetí třídy výše vlastní prakticky každé dítě vlastní telefon s přístupem 
na internet. Změny, které prožíváme, jsou vážnější než kyberšikana či neslušné chování 
na sociálních sítí. Během dospívání je ve hře ztráta sebevědomí, rozplynutí sebedůvěry a spokojenosti či zmizení pocitu smysluplnosti. Digitální puberta je složité období, kdy se hodí přemýšlet o současném světě a také o tom, co znamená být člověkem.
 

Datum vložení: 18. 10. 2023 8:41
Datum poslední aktualizace: 18. 10. 2023 8:44
Autor: Lucie Andreasová

Základní škola

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

V centru pozornosti (dění) je učící se spokojené dítě, jeho všestranný rozvoj v bezpečném prostředí plné důvěry.
Dítě se učí naplno a s radostí.