Antigenní testování ve školách od ledna 2022

Testování a trasování ve školách od ledna 2022

Testování a trasování ve školách od ledna 2022

Od 3. – 16. 1. 2022 probíhá preventivní testování všech žáků a zaměstnanců školy dvakrát týdně (vždy v pondělí a čtvrtek). Testování se týká jak neočkovaných, tak očkovaných (i posilující dávkou) i těch, kteří prodělali nemoc.

Žáci s pozitivním antigenním testem v pondělí odchází domů a následně podstoupí PCR test. Pro zbytek třídy se nic nemění.

Pokud je některý z žáků pozitivní v rámci čtvrtečního antigenního testování, nastupuje celá třída tzv. režim test-to-stay. To znamená, že každý den podstoupí všichni spolužáci antigenní test, a to až do doby, kdy původně antigenně pozitivní dítě obdrží negativní výsledek PCR. Pro celou třídu v tu dobu platí speciální režimová opatření – nošení roušky, oddělená toaleta, rozestup alespoň 1,5 metru od ostatních.

Testování 2022

testovani_2022_letak.pdf