Menu
rozšířené vyhledávání
ZŠ a MŠ Husinec-Řež
ZŠ a MŠ
Husinec-Řež, příspěvková organizace

Vážení rodiče,

vzhledem k výskytu vší v naší škole Vás prosíme o důkladnou kontrolu vlasů Vašich dětí a přijetí případných opatření. Pokud vši objevíte, jedná se o infekční onemocnění, tzv. pedikulózu.

Až do úplného odstranění vší i vajíček z vlasů je nutné ponechat dítě mimo kolektiv spolužáků (3-5 dnů).

 

Výskyt černého kašle

 

V mateřské škole máme výskyt černého kašle. Černý kašel je vysoce infekční onemocnění, proto sledujte, prosíme, případné příznaky u svých dětí. V případě podezření kontaktujte svého pediatra a informujte pedagogy v MŠ. 

Mateřská škola

Eva Máchová

Pocházím z Větrušic, kde žiji se svými dvěma dětmi. Po základní škole jsem vystudovala obor Propagace. Po mateřské dovolené jsem začala pracovat v dětské skupině Větříček ve Větrušicích. Po dvou letech jsem dostala nabídku práce ve státní školce a začala studovat pedagogickou školu ve Svatém Janu po Skalou. V mateřské škole v Řeži učím šestým rokem. Největší odměnou za mou práci je, když vidím spokojené děti, které se těší do školky.

#

Lucie Mayerová

Již jako malá holka jsem snila o tom, že budu jednou pracovat jako učitelka v mateřské škole. Navzdory tomu, se mé profesní kroky postupně ubíraly jiným směrem, který se ani trochu nepřibližoval práci s dětmi. Když jsem získala své první zkušenosti s hlídáním dětí a příměstskými tábory, které jsem i plánovala a realizovala, tak mě to opravdu přesvědčilo o tom, že tento směr je v mém životě ten pravý. Z fantazie dětí jsem každý den naprosto v úžasu a nikdy nevím, čím mě děti opět překvapí – to je na práci s malými dětmi to úžasné. Já osobně děti vnímám jako bezprostřední, velmi upřímné otevřené dušičky, které nás také dokážou rozesmát a je velmi důležité, je právě v tomto jejich období podporovat, naslouchat jim a pomáhat jim se rozvíjet.

#

Michala Pertlíková

K učitelské profesi, mám blízko celý život, díky tomu, že maminka je učitelka v mateřské škole, a tak jsem se přes kurz asistenta pedagoga a další vzdělávání, které mě učilo jak pracovat s dětmi a podporovat jejich rozvoj dostala k učitelské pozici v mateřské škole v Měcholupech, později jsem si mohla zkusit asistentskou pozici v základní škole v Kralupech nad Vltavou. Po této zkušenosti mohu s jistotou říci, že práce v mateřské škole je to, co mě naplňuje a největší odměnou je mi dětský úsměv a radost.

Michala Pertlíková 1

Petra Klímová

Již od mládí mě práce s dětmi bavila, a proto, když v roce 1995 přišla nabídka stát se cvičitelkou v TJ Sokol Libeň, kam jsem sama chodila cvičit, neváhala jsem ani minutu. Přestože se můj profesní život ubíral později jiným směrem, pokračovala jsem v práci s dětmi při různých akcích či narozeninových oslavách, kde jsem pomáhala s programem, malovala dětem na obličej anebo dělala různé zábavné či naučné stezky. Také jsem doučovala děti, převážně pak matematiku, ČJ, AJ, NJ později i fyziku. Když se u mého syna v roce 2012 potvrdila vývojová dysfázie s poruchou porozumění, zaměřila jsem se na pomoc s učením dětí s podobnými poruchami jako ADHD, AS, problémy s krátkodobou pamětí, různé formy dysfázie apod. V roce 2021 jsem dostala nabídku pracovat pro spolek Pravý Hradec v Klecanech, kde už druhým rokem vedu herničku pro rodiče s dětmi a pořádám narozeninové oslavy. V loňském roce jsem si obnovila kurzy cvičení pro rodiče s dětmi, děti předškolního věku včetně správného vývoje dítěte a dále kurz první pomoci. Můj nástup jako asistentka pedagoga ve zdejší MŠ byl tečkou ve splnění mého snu o práci s dětmi. Vždy mne potěší, když vidím dětský úsměv po dosažení nějakého úspěchu, u jehož zrodu jsem byla přítomna.

#

Kontakty

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

V centru pozornosti (dění) je učící se spokojené dítě, jeho všestranný rozvoj v bezpečném prostředí plné důvěry.
Dítě se učí naplno a s radostí.