Staň se redaktorem, uč se s námi

Školní noviny již nějaký ten pátek vychází a naši redaktoři jsou stále šikovnější. Ti starší odcházejí na jiné školy a každým rokem zase přibývají noví. Všichni redaktoři se toho na kroužku spoustu naučí. K tomu jim nyní pomůže třeba i NOTES redaktora, zpracovaný přímo pro naše Školní noviny.

A víte o tom, že přispěvky do novin může poslat každý, kdo chodí do naší ZŠ a MŠ? Chcete se učit s námi? S naučným notýskem je to jednoduché. Jednotlivé pracovní listy s návodem, jak napsat zprávu a reportáž, sestavit anketu či průzkum a vytvořit doplňovačku nebo osmisměrku, najdete hned zde.

NOTES redaktora si nyní můžete celý stáhnout v PDF a vytisknout. Najdete ho ve složce se Školními novinami.

Ještě před psaním se seznamte se zásadami, které v redakci dodržujeme. Je to takové naše "novinářské desatero".

Novinářské desatero

Jak napsat zprávu? Zkuste si to:

Jak napsat zprávu

Delší útvar, než zpráva, je reportáž. Ta může mít mnoho podob.
Napsat reportáž není tak těžké, jak by se mohlo zdát.

Dvojsnímky

Anketa přináší pobavení nejen čtenářům, ale často i redaktorům, kteří ji vytvářejí.
Je docela snadná, zkusíš to s námi?

Výstřižek anketa

Průzkum je podobný anketě, v něčem se však liší. Není složitý, pusť se do něj!

Průzkum

Doplňovačka je zábava. A připravit ji je úplně jednoduché, zkuste to taky.

Doplňovačka

Osmisměrka – luštíte ji rádi? Sestavit ji není tak těžké, jak si myslíte. Zkuste to s námi.

Osmisměrka

Pro zvětšení klikni na obrázky

Družina a kroužky